Domov arrow Táňa, Jana a Jano Pavelčákovci
Táňa, Jana a Jano Pavelčákovci Tlačiť E-mail
Pavelčákovci Pavelčákovci sú košické hudobno-spevácke rodinné dvoj-generačné zoskupenie otca Jána Pavelčáka (člen SOZA) a jeho dcér Tatiany a Jany. Hudobná skupina Pavelčákovci vznikla v roku 1992. Za uplynulých 29 rokov svojho pôsobenia odohrali Pavelčákovci viac ako 2 000 hudobných produkcií. Pavelčákovci sú v súčasnosti žiadanou hudobnou skupinou pre rôzne príležitosti s prevažujúcim počtom verejných koncertov spojených s hovoreným slovom v zábavnom štýle.

Pre svoj rôznorodý bohatý repertoár sú Pavelčákovci známi nielen v Košiciach, ale i v ostatných regiónoch východného Slovenska. Účinkovali aj v Nemecku a na Ukrajine.

Pavelčákovci dávajú dôraz na kvalitný a kultivovaný spevácky prejav a profesionálnu čistotu hudobných podkladov. Dva kvalitné sólové ženské hlasy s rozdielnou farbou umožnili zaradiť do repertoáru náročnejšie piesne z popmusic a muzikálov.
Originálnosť produkcie Pavelčákovcov spočíva najmä v súčasnom rytmickom spracovaní ľudovej piesne zo všetkých regiónov Slovenska s citlivými aranžmánmi, ktoré zachovávajú autentickosť spracovaných piesní. Svedčia o tom nahrávky na 8 vydaných hudobných albumoch.

Pavelčákovci sa vyznačujú svojou flexibilnosťou. Repertoár a svoje vystúpenia vhodne prispôsobujú zloženiu publika a miestu hudobnej produkcie.